Olsztyn24
20:13
22 czerwca 2026
Jana, Pauliny
inf. pras. | 2026-06-22 18:01
Będzie przerwa w dostawie ciepłej wody dla części Olsztyna
Mieszkańcy części Olsztyna muszą przygotować się na kilkugodzinną przerwę w dostępie do ciepłej wody. Jutro (23.06), między godziną 9.00 a 17.00, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zaplanowało prace przy sieci ciepłowniczej.
Przerwa obejmie osiedla Kortowo, Brzeziny, Generałów, Jaroty, Pieczewo i Nagórki. W tym czasie nie będzie ciepła potrzebnego do podgrzewania wody w kranach, co może oznaczać chwilowe utrudnienia w codziennych obowiązkach domowych. To standardowy etap przygotowań do kolejnego sezonu grzewczego. Letnie miesiące pozwalają na spokojne przeprowadzenie przeglądów, modernizacji oraz prac technicznych na sieci. Dzięki nim system ma działać sprawnie i bezpiecznie wtedy, gdy temperatury spadną, a zapotrzebowanie na ciepło wyraźnie wzrośnie.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem Pogotowia Ciepłowniczego 993.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2018/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących zostały usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.