waclawbr | 2023-12-08 21:03

Wielka Gra w Planecie 11

Olsztyn
Laureaci Wielkie Gry w Planecie 11 | Więcej zdjęć »

Pracownicy Biblioteki Multimedialnej Planeta 11 mają sporo pomysłów i sposobów na zachęcenie olsztynian do czytania książek. Jednym z nich jest wzorowany na telewizyjnej Wielkiej Grze turniej znajomości literatury. W piątkowy (8.12) wieczór w Planecie 11 odbył się finał kolejnego planetarnego turnieju z cyklu Wielka Gra. Tm razem turniej oświęcony był książkom C.S. Lewisa z serii „Opowieści z Narii”.

Turniej Wielka Gra z Narnią rozegrany został w dwóch etapach. Pierwszy odbył się 1 grudnia. Wzięła w nim udział ósemka uczestników. Z tej grupy do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się pięć osób w różnym wieku - od uczniów szkół podstawowych po osoby zupełnie dorosłe.

W piątek przeprowadzono finał turnieju. Zgłosili się wszyscy finaliści. Po serii trudnych pytań dotyczących ujętych w aż siedmiu książkach z serii „Opowieści z Narnii” treści, zwycięzcą finałowej rozgrywki okazał się Bartosz Różeński, uczeń klasy IVa Szkoły Podstawowej nr 3 w Olsztynie, nie tylko miłośnik książek, ale także pasjonat piłki nożnej, trenujący tę dyscyplinę w Stomilu Olsztyn. Drugie miejsce wywalczyła Maria Ozygała, zaś trzecie miejsce zajął Michał Kwiatkowski.

Laureaci konkursu otrzymali od Planety 11 nagrody, wśród których były kupony zakupowe do Empik-u, karnety Planety 11 oraz książki i drobne upominki. Książki otrzymali też pozostali finaliści.