waclawbr | 2019-04-28 15:32

Paweł Pszczółkowski i Marta Barcewicz najszybsi w XVII Biegu Jakubowym

Olsztyn
XV Bieg Jakubowy w Olsztynie | Więcej zdjęć »

W Olsztynie rozegrano dzisiaj (28.04) XVII Bieg Jakubowy. Na trasę biegu głównego, wyznaczoną ulicami starówki, alejkami parków Podzamcze i Centralnego oraz wokół Jeziora Długiego wyruszyło 522 biegaczek i biegaczy, z których 479 dotarło do mety.

Po raz drugi z rzędu najszybszym biegaczem w Biegu Jakubowym został Paweł Pszczółkowski reprezentujący drużynę Pszczółkowski Team. 10-kilometrową trasę pokonał on w czasie 34 minuty i 21 sekundy. Drugi w kategorii Open był Daniel Mikielski z drużyny Team Kopeć z czasem 34:44, zaś na trzecim miejscu bieg ukończył Wiktor Kulawa (KS AZS UWM Olsztyn) z czasem 35:45.

Wśród kobiet najszybsza była Marta Barcewicz (Drużyna Wilka) z czasem 43:50. Przybiegła ona na metę jako 60. wśród wszystkich biegaczy. Druga była Lidia Kołomańska (niezrzeszona) z czasem 44:36, a trzecia Grażyna Bulik (niezrzeszona). Jej czas to 44:46.

Na mecie na każdego biegacza czekał pamiątkowy medal, zaś najlepsi biegacze i biegaczki zostali wyróżnieni statuetkami św. Jakuba. Najszybsi w poszczególnych kategoriach wiekowych trzymali natomiast puchary.

Przed 10-kilometrowym biegiem głównym rozegrano biegi towarzyszące na dystansach do 1300 metrów. Łącznie we wszystkich biegach wzięło udział 740 uczestników.