T.Jaracza

Co?Gdzie?

Wideo

inf. pras. | 2018-06-19 19:12

Mistrzostwa Przedszkolaków Warmii i Mazur w Szachach Szybkich zorganizowała Fundacja Szalony Krasnolud

Olsztyn
Finał Mistrzostw Przedszkolaków Warmii i Mazur w Szachach Szybkich | Więcej zdjęć »

Fundacja Szalony Krasnolud przy wsparciu UKS Kopernik Olsztyn, MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn i UKS Skoczek Elbląg zorganizowała Mistrzostwa Przedszkolaków Warmii i Mazur w Szachach Szybkich „Niepodległa”. Projekt był dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Turnieje eliminacyjne rozegrane zostały: 5 maja w Olsztynie (wzięło w nim udział 54 szachistek i szachistów), 12 maja w Kętrzynie (wzięło w nim udział 42 graczy) oraz 25 maja w Elblągu, w którym wzięło udział 55 przedszkolaków. Turniej finałowy został rozegrany w 16 czerwca 2018 r. w Olsztynie.

W finale wzięło udział 28 z 30 uprawnionych zawodników. Po emocjonujących 7 rundach bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Krzysztof Zawal, który wygrał wszystkie swoje partie. Drugie miejsce zajął Paweł Grabowski, a trzecie - Igor Buczkowski. Wśród dziewcząt triumfowały: Weronika Lewandowska (I miejsce), Ada Wasilewska (II miejsce) i Maja Narwojsz (III miejsce).

Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, wszyscy finaliści - drobne upominki, zaś zwycięzcy - poza okolicznościowymi pucharami - gry „bez prądu”.

Każdy uczestnik turnieju finałowego miał prawo dostarczenia najpóźniej w dniu rozgrywek, tj. 16 czerwca, własnoręcznie wykonanej pracy plastycznej, której tematem było odzyskanie przez Polskę niepodległości (format A4, technika dowolna). Zostało dostarczonych 20 prac, spośród których 3 zostały wyróżnione. Autorami prac docenionych przez jury i nagrodzonych grą planszową „Leśna przygoda” byli: Marika Kotulska, Weronika Lewandowska i Wojciech Gadkowski. Prace plastyczne będą mogli podziwiać szachiści startujący w Mistrzostwach Nestorów Warmii i Mazur „Niepodległa” w listopadzie br.

W czasie turnieju finałowego przedszkolaków, jego uczestnicy oraz ich rodzice wzięli udział w mini quizie o Niepodległej. Osoby, które prawidłowo odpowiedziały na przygotowane przez organizatorów pytania zostały nagrodzone grą planszową „Budowniczowie zamku w Olsztynie”.