waclawbr | 2016-09-27 15:31

Olimpijczycy i paraolimpijczycy podjęci przez prezydenta Olsztyna

Olsztyn
Spotkanie prezydenta Olsztyna z olimpijczykami i paraolimpijczykami | Więcej zdjęć »

Reprezentujący Olsztyn na olimpiadzie i paraolimpiadzie w Rio de Janeiro zawodnicy zostali dzisiaj (27.09) podjęci przez prezydenta miasta Piotra Grzymowicza. Uroczyste spotkanie zorganizowano w sali toastów Urzędu Stanu Cywilnego.

Gośćmi prezydenta byli:

» Maciej Sarnacki - judoka trenujący w Towarzystwie Sportowym Gwardia Olsztyn (na igrzyskach zajął 16. miejsce w kategorii wagowej +100 kg),
» Karol Zalewski - lekkoatleta z AZS UWM Olsztyn (zajął 37. miejsce w biegu na 200 metrów),
» Joanna Zachoszcz - pływaczka AZS UWM Olsztyn (zajęła 22. miejsce w pływaniu długodystansowym),
» Kacper Kozłowski - lekkoatleta AZS UWM Olsztyn (na igrzyskach nie wystartował),
» Mateusz Kamiński - kanadyjkarz, zawodnik Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych (zajął 9. miejsce w konkurencji C2 na 1000 metrów,
» Anna Harkowska - kolarka reprezentująca Olsztyński Klub Sportowy Warmia i Mazury - na paraolimpiadzie zdobyła dwa srebrne medale: w jeździe indywidualnej na czas i w wyścigu ze startu wspólnego,
» Monika Gibes i Piotr Cichocki - uprawiający żeglarstwo w klasie skud-18 zawodnicy Akademickiego Klubu Sportowego przy Olsztyńskiej Szkole Wyższej, aktualni Mistrzowie Świata, na paraolimpiadzie zajęli 4. miejsce.

Wraz z zawodnikami w USC pojawili się trenerzy i działacze klubowi.

Po słownych gratulacjach i podziękowaniach prezydenta za godne reprezentowanie miasta w Brazylii popartych pamiątkowymi statuetkami dla zawodników, trenerów i działaczy, był czas na podzielenie się wrażeniami z pobytu na tych najważniejszych dla sportowców zawodach. Jakie wspomnienia zawodnicy przywieźli z Rio de Janeiro można dowiedzieć się z naszej wideo relacji ze spotkania.