Sztafety walczyły o mistrzostwo Olsztyna w przełajach

Olsztyn
Mistrzostwa Olsztyna SZS w sztafetowych biegach
przełajowych | Więcej zdjęć »

Na dobre ruszyła sportowa machina Stowarzyszenia Sportu Szkolnego Juvenia w Olsztynie. W miniony czwartek stowarzyszenie zorganizowało pierwszą w tym roku imprezę pod nazwą „Lekkoatletyczne Czwartki”, dzisiaj (26.09) sztafety uczniów olsztyńskich szkół rywalizowały o mistrzostwo Olsztyna w biegach przełajowych, w czwartek kolejny „Lekkoatletyczny Czwartek”, a w piątek eliminacje Mistrzostw Olsztyna piłkarskich piątek szkół podstawowych. I tak, tydzień po tygodniu, kalendarz Juvenii wypełniony jest imprezami sportowymi.

W rozegranych dzisiaj (26.09) na błoniach przy Uranii biegach, o puchary i tytuły sztafetowych Mistrzów Olsztyna na rok 2011/2012 walczyli chłopcy i dziewczęta ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

W kategorii szkół podstawowych klasą dla siebie były sztafety ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy z tej szkoły najszybciej pokonali trasę biegu.

W kategorii dziewcząt za SP nr 2 uplasowały się kolejno sztafety SP nr 3, SP 9, SP 22 i SP 18. W kategorii chłopców, za biegaczami z „dwójki” do mety kolejno przybiegali reprezentanci SP 9, SP 18, SP 22 i SP 25.

W kategorii gimnazjów, wśród dziewcząt najszybciej pobiegły reprezentantki Gimnazjum nr 4, w pokonanym polu pozostawiając kolejne na mecie ekipy G nr 5, G nr 7, G nr 23, G nr 14 i G nr 11. Wśród chłopców najszybsza była sztafeta Gimnazjum nr 12. Kolejne miejsca na mecie zajęły sztafety G nr 7, G nr 11, G nr 5, G nr 4 i G nr 6.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najszybsza była sztafeta dziewcząt V Liceum Ogólnokształcącego. Miejsca na podium zajęły jeszcze uczennice IV LO (II miejsce) i Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych (III miejsce). Kolejne miejsca zajęły sztafety: I LO i Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych.

Pasjonującą walkę o zwycięstwo stoczyły sztafety chłopców z Zespołu Szkół Budowlanych i IV LO. Prowadzenie w biegu zmieniało się kilkakrotnie. Na kilkadziesiąt metrów przed metą bieg prowadził zawodnik ZSB, ale zaciekle atakował go biegacz z IV LO. I nie wiadomo, jak zakończyłby się ten bieg, gdyby licealista na ostatnich metrach nie potknął się. Zwyciężyła więc sztafeta ZSB, a IV LO ukończyło bieg na drugiej pozycji. Trzecie miejsce na podium wywalczył Zespół Szkół Ekonomiczno-Handlowych. Kolejne miejsca zajęli: Zespół Szkół Gastronomicznych i I LO.

Trzy najlepsze drużyny w każdym biegu sztafetowym otrzymały puchary i dyplomy ufundowane przez SSS Juvenia.

Następne biegi przełajowe już we wtorek, 4 października. Uczniowie olsztyńskich szkół będą wówczas rywalizować o indywidualne tytuły Mistrzów Olsztyna w tej dyscyplinie sportu.