waclawbr | 2011-04-07 01:52

Zatorze górą!

Olsztyn
Jestem mistrzem! | Więcej zdjęć »

Zatorze dominuje w Olsztynie. Może nie we wszystkich dziedzinach, ale w grze w badmintona - na pewno. Wczoraj uczniowie mieszczącego się przy ul. Sybiraków Gimnazjum nr 12 zdobyli Drużynowe Mistrzostwo Olsztyna Szkolnego Związku Sportowego w tej dyscyplinie, dzisiaj (6.04) taki sam sukces, ale w kategorii szkół podstawowych, odnieśli uczniowie innej szkoły z Zatorza - Szkoły Podstawowej nr 13.

- Nasza szkoła od lat zajmuje czołowe miejsca w tej dyscyplinie sportu - mówi Waldemar Rogiński, nauczyciel wf w „Trzynastce”. - Mamy dobrą współpracę z posiadającym sekcję badmintona i położonym blisko szkoły klubem Warmia. Wiele razy w szkole były prowadzone zajęcia pokazowe. W ten sposób dzieci zostały zachęcone do uprawiania tej dyscypliny. To więc jest przede wszystkim ich sukces tych dzieci, które chodziły lub chodzą na treningi do Warmii.

Szkoła Podstawowa nr 13 nie ma tak dobrych warunków do uprawiania badmintona, jak Gimnazjum nr 12, które wczoraj święciło sukces w mistrzowskich rozgrywkach w kategorii szkół gimnazjalnych.

- W szkole mamy małą salę, na której nie mieści się nawet pełnowymiarowe boisko do piłki siatkowej - dodaje Waldemar Rogiński. - Trudno jest więc zorganizować treningi nie tylko badmintona. Przede wszystkim więc korzystamy z zawodników i zawodniczek wyszkolonych przez Warmię.

W rozegranym dzisiaj w przystosowanej do uprawiania badmintona sali sportowej Gimnazjum nr 12 mistrzowskim turnieju wystartowały reprezentacje czterech olsztyńskich podstawówek: nr 2, nr 5, nr 10 i nr 25, przy czym SP2 przysłała tylko drużynę dziewcząt, a SP25 tylko chłopców. W obu kategoriach rywalizowały więc tylko SP 10 i SP 13.

Po meczach w systemie „każdy z każdym”, w których rozegrano po 4 pojedynki singlowe i 1 debel, okazało się, że zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt, na pierwszych pozycjach uplasowały się drużyny Szkoły Podstawowej nr 13, a drugie miejsca zajęły ekipy Szkoły Podstawowej nr 10.

Nie było więc żadnych wątpliwości, kto został Drużynowym Mistrzem Olsztyna w badmintonie w roku szkolnym 2010/2011 - Szkoła Podstawowa nr 13. Tytuł wicemistrzowski przypadł Szkole Podstawowej nr 10. Trzecią pozycję ex aequo zajęły SP 5 i SP 25.

W zwycięskiej drużynie zagrali: Wanda Rączkiewicz, Mateusz Rączkiewicz, Marta Burakowska, Marta Korejwo i Bartosz Sierakowski. Opiekunem drużyny był Waldemar Rogiński.

Tuż po zakończeniu ostatniego z mistrzowskich spotkań, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Sportu Szkolnego „Juvenia” - organizatora rozgrywek, Zbigniew Wytrążek wręczył drużynom i najlepszym zawodnikom puchary, dyplomy i medale.